[ svaboda logo ] [ svaboda logo ] [ svaboda logo ]
[ svaboda logo ] [ svaboda logo ]
[ svaboda logo ]
[ svaboda logo ]
форум  


10 Студзеня 2006
Сяргей Гайдукевіч
Гайдукевіч Сяргей Васільевіч (біяграфія прадастаўленая Лібэральна-дэмакратычнай партыяй Рэспублікі Беларусь)

Нарадзіўся 8 верасьня 1954 года ў Менску.

У 1976 годзе скончыў Менскае вышэйшае інжынэрнае зэнітна-ракетнае вучылішча Войскаў Супрацьпаветранай абароны. У 1989 годзе скончыў ваенную камандную Акадэмію супрацьпаветранай абароны імя маршала Г.К. Жукава. З 1982 па 1984 год выконваў інтэрнацыянальны абавязак у Рэспубліцы Ірак. У 1976-1991 праходзіў службу на камандных пасадах ва Узброеных сілах СССР. У пэрыяд 1992-1994 гадоў Гайдукевіч С.В. ўзначальваў Каардынацыйны камітэт палітычнага блёку “Народны рух Беларусі”.

З 1992 па 1994 працаваў у Савеце міністраў Рэспублікі Беларусь. У гэты ж час узначальваў Камітэт пры Савеце міністраў РБ. З 1995 па цяперашні час лідэр Лібэральна-дэмакратычнай партыі Рэспублікі Беларусь. З 1999 году партыя уваходзіла ў Кансультацыйную раду апазыцыйных палітычных партый да яе распаду. 14 жніўня 201 году Гайдукевіч С.В. зарэгістраваны кандыдатам у прэзыдэнты Рэспублікі Беларусь. 17 кастрычніка 2004 году абраны дэпутатам Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь.

Жанаты. Двое дзяцей. Захапляецца музыкай (скончыў музычную школу па клясе баяна), паэзіяй (сам піша вершы), літаратурай, рыбалкай, паляваньнем.

Задавайце пытаньні
04.01.2006
Аляксандар Вайтовіч
18.01.2006
Аляксандар Казулін
23.01.2006
Аляксандар Мілінкевіч
26.01.2006
Зянон Пазьняк
03.02.2006
Андрэй Дынько
09.02.2006
Павел Шарамет
15.02.2006
Лявон Вольскі
20.02.2006
Сяргей Калякін
28.02.2006
Алесь Пашкевіч
08.03.2006
Сьвятлана Алексіевіч
16.03.2006
Джордж Крол
23.03.2006
Аляксандар Мілінкевіч
30.03.2006
Ніна Шыдлоўская
05.04.2006
Крысьціна Шацікава
11.04.2006
Iвонка Сурвіла
19.04.2006
Марыюш Машкевіч
04.01.2006
Юры Бандажэўскі
10.05.2006
Іна Кулей
17.05.2006
Валер Леванеўскі
24.05.2006
Вячаслаў Сіўчык
31.05.2006
Валер Булгакаў
07.06.2006
Сяргей Тарпачоў
13.06.2006
Вінцук Вячорка
19.06.2006
Наш Васіль Быкаў

27.06.2006
100 дзён пасьля Плошчы

05.07.2006
Захар Шыбека

12.07.2006
Валер Дранчук
14.07.2006
Ірына Казуліна
19.07.2006
Ганна Кісьліцына

26.07.2006
Аляксандар Дабравольскі
02.08.2006
Вітаўт Мартыненка
08.08.2006
Янка Запруднік

14.08.2006
Сяргей Антончык
23.08.2006
Алесь Пушкін
28.08.2006
Іна Кулей
06.09.2006
Барыс Пятровіч

13.09.2006
Сьвятлана Завадзкая

20.09.2006
Аляксандар Старыкевіч

27.09.2006
Алесь Каліта

04.10.2006

Аляксандар Мілінкевіч
11.10.2006
Уладзімер Мацкевіч

18.10.2006
Сяргей Харэўскі

25.10.2006
Анатоль Лябедзька
30.10.2006
Павал Севярынец

08.11.2006
Тацяна Процька

15.11.2006
Валер Булгакаў
22.11.2006
Сяргей Скрабец
29.11.2006
Андрэй Дынько
06.12.2006
Станіслаў Шушкевіч

13.12.2006
Уладзімер Някляеў

19.12.2006
Ваша Свабода
2003  2004  2005  2006
[ 05/01/2006 22:32 ]
Прывітаньне, спадар Гайдукевіч. Маю вельмі прамое і безапэлецыйнае пытаньне: Не абрыдла Вам быць "ні рыбай, ні мясам"? Гэтакай штучнай цацачнай апазыцыяй для падыгрываньня Лукашэнкі? ... Скажыце, у чым Вы на самой справе зацікаўленыя? Для чаго вядзеце ўсю гэтую палітычную дзейнасьць. Загадзя вялікі дзякуй.
С Гайдукевич – самый известный в стране политик, рейтинг узнаваемости более 80%. Никогда не менял своих взглядов и тактики в политике. Имеет свое собственное мнение и не будет ни под кого подстраиваться. Гарантия – самая крупная партия в Республике Беларусь, в несколько раз превышает по численности все остальные партии.
[ 05/01/2006 22:35 ]
Спадар Гайдукевіч, ці не надаела вам быць палітычнай цацкай для легітымізацыі выбараў а-ля Жырыноўскі? Няўжо ў дарослага мужчыны ніколі не ўзьнікала пачуцьця годнасьці? Віктар Кавальчук
А-ля «Единый» - виртуальный проект, избранный теми, кто делал коммуниста Гончарика в 2001 году, теперь беспартийный, неизвестный человек. Лидеров не избирают - ими становятся. Вы любите сказки….. Читайте их дальше.
[ 06/01/2006 00:02 ]
Якую сымболіку Вы лічыце сапраўдным атрыбутам беларускай дзяржаўнасьці і на якой мове Вы, калі станеце прэзідэнтам, будзеце размаўляць з народам
«Жыве Беларусь». Я размаўляю вельмі добра на дзвух мовах. Гэта вядомы факт.
[ 06/01/2006 00:31 ]
Как вы относитесь к легализации однополых браков в Беларуси? Макс
Я нормальный верующий мужчина, у меня прекрасная семья, любящая жена и прекрасные дети и внучки.
[ 06/01/2006 01:32 ]
Вы служыце фонам для Лукашэнкі ў гэтай кампаніі. Але як рэалістычны палітык Вы павінны разумець, што эпоха лукашызму заканчваецца, і ў любы момант(самае позняе ў 2001 годзе) будзе ў нас новы Прэзідэнт, будзе прапарцыйная сістэма выбараў як у Расіі і Украіне у рэальны, а не дэкаратыўны парламент і г.д. Пытанні:1)Дзе будзе Ваша месца і месца ЛДПБ у пост-лукашысцкай Беларусі? 2) Ці разумееце Вы, што ў Вас ёсць цудоўная магчымасць спрацаваць на вашу ( і ЛДПБ) будучыню, заявіўшы аб незаконнасці ўдзелу Лукашэнкі ў выбарах і сыходу з такой кампаніі пасля рэгістрацыі? Павел Знавец, дэпутат ВС 13-га склікання.
Вы живете в виртуальном мире. Есть несколько небольших партий, председатели которых, продают идеологию своих партий, боятся идти на выборы и вообще не могут этого сделать. Назначают беспартийного, неизвестного человека, чтобы ни за что не отвечать и так на протяжении последних многих лет. Если бы я был президентом, то платил бы такой оппозции, чтобы она была. Видно так и будет.
[ 06/01/2006 02:54 ]
Уважаемый г-н Гайдукевич! Ксли Вас изберут президентом Беларуси, будете ли Вы строить объекты на еврейских кладбищах, уничтожать синагоги и памятники жертвам Холокоста, как это делает Александр Лукашенко? Готовы ли Вы объявить денежное вознаграждение за информацию об исчезнувших политиках и журналистах? Спасибо Нивель Мозырский Спасибо
У меня прекрасные отношения с еврейской диаспорой, удивительно почему Вы этого не знаете, я помогаю реально, члены партии входят в Республиканское общественное объединение “Тростенец” (зам.председателя господина Левина данного объединения является Владимир Иванович Карунас – руководитель предвыборного штаба).
[ 06/01/2006 10:41 ]
Сп-р Гайдукевіч, Для ўсіх, хто трохі сочыць за беларускай палітыкай, відавочная рэч: Вы - прыслужнік і стаўленік улады. Для гэтага дастаткова прааналізаваць Вашыя палітычныя паводзіны на працягу апошніх гадоў Вашага публічнага жыцьця. Галоўны доказ: Вы ў палатцы. Любы, хто сачыў за апошнімі "выбарамі", пераканаўся, што туды патрапілі выключна тыя, хто былі ў сьпісах улады. Выключна! Сьцьвярджаць адваротнае - зьдзеквацца над здаровым глуздам людзей. Таму да Вас, выбачайце, пытаньняў няма.
С. Гайдукевич стал депутатом без чьей либо помощи, с третьей попытки. Власть ничего не смогла сделать. А если проанализировать действия нынешних создателей виртуального единого, то ставленники власти и помощники видны невооруженным взглядом. Весь вопрос - Ваши проблемы в понимании действий.
[ 06/01/2006 10:41 ]
Пытаньне ёсьць да "Радыё Свабода" - навошта яно папулярызуе такіх, як Вы і Абрамава? Калі мне скажуць, што гэта праява свабоды думкі, - не пагаджуся. Даваць слова прадстаўнікам улады - пак, гэта свабода слова, азнаямленьне з пазыцыяй апанэнтаў. Але даваць слова тым, хто мімікрыруе, набтваць іхную палітычную вагу? Навошта? Хочаце - і Вы паспрабуйце адказаць на гэтае пытаньне. Ігар
Я ни к кому не напрашиваюсь от Вашего мнения мне не жарко ни холодно. Я не девушка, чтобы всем нравиться.
[ 06/01/2006 13:16 ]
Як Вы ставіцся да візавай палітыкі Эурасаюза пасля пашырэнняя? Якія змены у знешняй палітыкі Вы б прапанавалі?
Я очень хорошо отношусь к деятельности и расширению Евросоюза. Считаю расширение отношений со странами Евросоюза очень желательными и необходимыми.
[ 06/01/2006 13:55 ]
Спадар Сяргей, ці верыце вы ў тое, што падчас былых кампаніяў(рэферэндумы, выбары) маглі быць махінацыі з боку ўлады. Чаму?
Я имею глаза и информацию, как и Вы, и источники у нас с Вами одинаковые. Что Вы хотите услышать?
[ 06/01/2006 14:35 ]
Чаму вы хочаце стаць прэзыдэнтам РБ? Уладзіслаў
Я им буду. Все к этому идет. Будущее за нами.
[ 06/01/2006 14:36 ]
Што азначае ваш перадвыбарчы лёзунг?
Новая Беларусь - Единство. Жыве Беларусь.
[ 06/01/2006 14:37 ]
Ці ёсьць у парлямэнце людзі, якія размаўляюць па-беларуску? Дзякуй. Уладзіслаў
Да. И я один из них.
[ 06/01/2006 14:58 ]
Сяргей Васільевіч, Вы з’яýляецеся кіраýніком Ліберальна-дэмакратычнай партыі Беларусі. 1.Ці азначае гэта, што ý выпадку Вашага прэзідэнцтва Вы будзеце адстойваць ідэі і ідэалы лібералізму і дэмакратыі? 2.Ці робіце Вы гэта зараз падчас Вашай працы ý Ныцыянальным сходзе? 3.Якія на Ваш погляд прыярытэты павінен адстойваць ліберал(лібералізм)?Дзякуй. (Тутэйшы, Менск)
Прочитайте программу партии на сайте ЛДП - www.ldpb.net. Я никогда не изменял ни своим товарищам, ни идеалам партии голосовать за кого-либо и поддерживать кого-то другого, кроме лидера партии. Нас много, а будет гораздо больше.
[ 06/01/2006 15:04 ]
Cергей Васильевич, Вы всего на неделю младше Лукашенко. Есть ли у Вас что-нибудь общее с действующим Президентом, кроме усов и не слишком густой шевелюры? Может быть, Вы с таким же упоением любите хоккей и власть?
Безусловно, желание выигрывать и идти дальше, не обращая внимания на шепот слева и справа.
[ 06/01/2006 22:42 ]
Спадар Гайдукевiч. Якiя вашы асабiстыя высакародные мыты удзелу у прэзыдэнскiх выбарах? Калi у вас не будзе шансау, каго падтрымаеце?
Я постоянно двигаюсь вперед, растет рейтинг и имидж партии. Миллионы граждан меня знают, у меня огромная поддержка людей. Шансов нет у неизвестного «единого», пусть думает.
[ 06/01/2006 22:45 ]
Колькi Лукашэнка Вам заплацiу на гэты раз, за удзел у выбарах?
Задайте этот вопрос у вашего претендента. Понимаю, вам тяжело.
[ 06/01/2006 22:52 ]
Шаноўная Рэдакцыя! Я лічу Гайдукевіча брыдкім і гідкім чалавекам, і мне не хацелася б каб з яго ўдзелам праводзіўся б форум на "Радыё Свабода"! Ён не першы раз ідзе на выбары і ўсім вядомы сваімі палітычнымі "лёгкімі паводзінамі". Пашкадуйце сваіх слухачоў, калі ласка. Часу засталося да выбараў няшмат. Дык выкарыстайце этэр як мага лепш! Ці распавядзіце ў гэты час аб сапраўдных Беларусах. Ці аб памылках на мінулых выбарах. Ці пачытайце вершы Купалы.
Это паника, успокойтесь, к 2011 году , может кто-то и создаст одну партию из существующих 5+ и у Вас тоже появиться своя ЛДП.
[ 06/01/2006 23:08 ]
Спадар Гайдукевіч! Скажыце, калі ласка, як Вы ацэньваеце дзенасьць Лукашэнкі на пасадзе Прэзідэнта цягам ягоных дзьвух тэрмінаў? Як Вы ставіцеся да перайначаньня беларускай Канстытуцыі, якая цяпер дае права аднаму чалавеку займаць пасаду прэзідэнта неабмежаваную колькасьць тэрмінаў? У якіх адносінах знаходзіцца Ваша ЛДП з ЛДПР Жырыноўскага? Дзякуй за адказы! Панас
Я борюсь за будущее Беларуси, окружаю себя сотнями тысяч сторонников, чтобы придти к победе, а все остальное потом. ЛДП – партия суверенного государства Республики Беларусь.
[ 07/01/2006 10:31 ]
Спадар Гайдукевіч,ці верыце вы ,што знікненьні Захаранкі,Ганчара - гэта смрава рук дзейснага рэжыму ? Другое пытаньне : ваша сумленьне чыстае перад Законам, перад народам Белару- сі ? Дзякуй. Туравец Віктар з Францыі.
Я нормальный и честный человек, и с этих позиций думаю и действую.
[ 07/01/2006 13:26 ]
Скажыце калі ласка, Сяргей Васільевіч, які сацыяльны статус вашых патэнцыйных выбаршчыкаў? Увогуле, ці мае сэнс удзельнічаць у выбарах, загадзя ведаючы, што больш 5% вам ніколі не свеціць? З павагай Аркадзь Радыёрубачны
Это ваши оценки, я смотрю гораздо дальше, а вот «единому» и 2% многовато, а ведь пытается шевелиться.
[ 07/01/2006 14:50 ]
Вас сумленне "не падколвае" (так, калі-некалі, зрэдку...) за "Народную волю" і ўсё астатняе? Дар'я
Ложь всегда наказуема, кто бы ей не пользовался.
[ 07/01/2006 16:19 ]
Господин Гайдукевич! Вас называют "политический проститукой" за вашу позицию. И это наверно правильно. Вас пропустили в палатку, к слову вы единственный депутат, который выйграл выборы в первом туре. Но Вам разрешили пройти в "палатку", остальным оппозицонным лидерам просто не дали пройти в палатку и назначили "чэсных жэншчын". А все заключается в том, что вы де-факто поддерживаете Лукашенко. Вы единственный политик, который признал итоги незаконного референдума. Сейчас Вы в очередной раз идете напост президента для того чтобы показать видимость выбора. Ходят слухи, что зарегистриуют только Вас и Лкашенко. Вы получите сови 2,5 % и будете очень счастливы. Зачем Вы так подлопоступаете?
Удивительно, вы не замечаете политических импотентов на протяжении стольких лет, а нормального сильного политика пытаетесь задеть. Это приятно – значит я прав
[ 07/01/2006 19:18 ]
Навошта вам гэтыя выбары? Вядома што вам не набраць большасьці галасоў.
Спросите у вашего претендента, у него еще во много, много раз меньше, он вам объяснит.
[ 07/01/2006 20:16 ]
Zdravstvuite yvagaemii Sergei Vasilevich.Vopros vam ot gragdanina Belarusi naxodjachegosja na obychenii v Amerike. Vopros economi4eskogo plana. Eche v nedalekom proshlom, a imenno v 2001 gody ,pered prezidenskimi viborami, kogda Lukashenko obechel zarplatu v 100$, Vi garantirovali,podcherkivau, zarplatu v fantasticheskie 600$.Teper Lukashenko obechaet 500$ k 2010, xotelos bi yslishat pro vashi plani po etomu povody, i glavnii moi vopros : kakim obrazom Vi planiruete osuchestvit zadumannie plani pri fizicheskoi nevozmognosti Belaruskoi economike k takim zarabotnim platam ? S yvageniem , Vitalii (www.bdg.by/newnews/news.shtml?15171) --ssilka na pervoistochnik po povodu 600$
Вы правильно пишите. Я в 2001 году говорил о зарплате, которую сейчас озвучивает власть. В Беларуси возможно иметь европейские зарплаты. Необходимо серьезное преобразование экономики. К сожалению, подробно ответить не представляется возможным на данном форуме сайте радио «Свобода.
[ 07/01/2006 21:37 ]
Пытаньняў да С.Гайдукевіча няма. Тут усё зразумела. А вось у кіраўніцтва "Радыё Свабода" хачу запытаць, калі такое пачынаецца:Ці можна чакаць,што наступным госьцем на вашым радыё будзе Л.Ярмошына альбо В.Шэйман? Дзякуй за адказ, Аўген Сідорык.
Вы правы, вы давно определились и это неплохо для Вас.
[ 08/01/2006 12:36 ]
Вы серезно, т.е на пост президента?
А Вы как думали! Более чем.
[ 09/01/2006 10:03 ]
Шаноўны Сяргей Васільевіч!У сувязі з вамі хачу узгадаць лёс яшчэ аднаго палітычнага дзеяча.Я маю на ўвазе Яўгена Новікава,былога старшыні "Лігі правоў чалавека".Калі даводзілася ў свой час гутарыць з гэтым чалавекам,было відавочна,што ён абсалютна апазіцыйны дзейснай уладзе.Аднак,калі паплечнікі паспрабавалі пазбавіць яго кіраўніцтва ў арганізацыі,ён раптам перайшоў на бок,ненавіснай да таго яму улады.Здаецца, з Вамі адбылася тая ж метамарфоза.Ці я не правы?З павагай,Міхась.
Я не знаю этого человека, никогда с ним не разговаривал и биографию его не знаю.
[ 09/01/2006 12:03 ]
Якія вашыя пляны на будучыню? Ян
Двигаться только вперед, не обращать внимание на «доброжелателей».
[ 09/01/2006 12:56 ]
Сяргей Васільевіч, вядома, што Ваша маці доўгі час узначальвала Нацыянальны банк (да Багданкевіча). Пра яе ў фінансавых колах добра ўзгадваюць, яна была кваліфікаваным спецыялістам. Чаму Вы вырашылі пайсьці не па фінансавай частцы, а ваеннай, а затым і палітычнай?
Был молод, горяч. Пути Господни неисповедимы. Все к лучшему.
[ 09/01/2006 14:49 ]
паважаны Сяргей Васільевіч,скажыце калі ласка,калі адбудзецца другі тур выбараў і вы магчыма станеце іх удзельнікам, то з кім вы гатовы весці перамовы у сваю падтрымку,і яшчэ калі вы не выйдзеце ў 2-гі тур, а выйдзе А.Мілінкевіч,тады ў токім раскладзе сілаў,ці гатовыя Вы падтрымаць адзінага кандыдата ад дэм сілаў Беларусі.на якой мове вы пішаце вершы. Дзякую за ўвагу,Сяргей з Віцебска
Второго тура не будет. Это видно по сбору подписей. Мы собрали уже более 50 тысяч. Настроение людей понятно. «Единый» очень слаб и неизвестен, он – аутсайдер. Это ясно и понятно, и чуда не будет. Гайдукевич идет на втором месте.
[ 09/01/2006 16:50 ]
Вы должны понимать,что ваш реальный рейтинг 2-3 процента.Больше вам все равно никто не даст. Не было бы более честным снять свою кандидатуру в пользу более сильного претендента? Тем самым вы бы обозначили свою позицию, которая многим и так ясна. Илья РАССОЛОВ, член Союза писателей Москвы
Сразу чувствуется, что Вы с Москвы и очень далек от реальной ситуации. Рейтинг Гайдукевича в несколько раз превышает рейтинг любого из претендентов в кандидаты в президента, за исклучением действующего.
[ 09/01/2006 17:58 ]
Когда вы последний раз виделись с А. Лукашенко?
Я с ним ни разу не виделся. Смотрю только по телевизору. Видел его в Овальном зале, но говорить -- ни разу не говорил.
[ 09/01/2006 18:01 ]
Спадар Гайдукевіч, на якія мэты вы патрацілі тыя трыста тысячаў даляраў, што Віктар Шэйман даў Вам за ўдзел у мінулых прэзідэнцкіх выбарах?
(смеется) Мне надоело отвечать на глупые вопросы. Жалко терять время.
[ 09/01/2006 18:53 ]
Сергей Васильевич, с какого года вы является штатным сотрудником КГБ и сколько вам доплачивает А.Лукашенко за антибеларускую и антидемократическую деятельность, которую вы и не скрываете, "эту оппозицию буду мочить с удовольствием", 2004. Как вы оцениваете публикацию на сайте ucpb.org о вашем незаконном бизнесе и счетах в Австрии ? Не считаете ли вы смешным ваш ответ в Пражском акценте , что вы своим умом (???) и "коммуникацие" ( КГБ - ФСБ ? ) решите все проблемы Валеры Грыцук
Бред. Понятно, "единый" собрался бороться с Лукашенко. Понятно, что он не может выйграть у Гайдукевича. Вот отсюда и все сказки.
[ 09/01/2006 19:24 ]
Вітаю. Каліласка патлумачце чым вы займаліся у Рэспубліцы Ірак з 1982 па 1984 год.
Как и все советские офицеры того времени, выполнял интернациональный долг.
[ 09/01/2006 22:29 ]
В 2001 году ваши молодчики заклеивали портреты Гончарика вашими портретами. Чтобы изобразить демократию при режиме Лукашенко? А если это были не ваши специалисты, то почему вы не осудили их действие до сих пор? Какие мотивы толкают вас в президентскую гонку? Чем президент Гайдукевич лучше, скажем, президент Лукашенко? Не телячье дело выполнять план по молоку. Иными словами, не дело Ермошиной как председателя ЦИК давать свои чисто умозрительные комментарии по выходу кого-то, например, Войтовича из президентской гонки. Ее дело одно: содействовать всем претендентам, а не язвить. Не могли бы вы одернуть этого безграмотного председателя ЦИК ? 09.01.06 Валерий Голуб
Я не знаю и никогда не слышал, чтобы члены партии ЛДБ заклеивали моими портретами чьи-то чужие портреты.

Мы этого никогда не делали. Что касается моего участия в президенстких выборах, то объяснять тут совершенно нечего. А кому тогда участвовать?

Я не читал и не видел сегодня комментария Лидии Михайловны Ермошиной, поэтому мне сказать просто нечего.
[ 09/01/2006 22:34 ]
Господин Гайдукевич! Как идет сбор подписей в таких "экстремальных условиях"-(сезон,погода,праздники и т.д.)? Алёна.
Тяжелее, чем в 2001 году. Условия понятны. На сегодняшний день собрали свыше 58,000 подписей. Хотелось бы больше.
[ 10/01/2006 07:58 ]
Шаноўны Сяргей Васільевіч. Маю два пытаньні да Вас.Ці лічыце Вы для сябе маральным удельнічать у прэзыдэнцкай кампаніі пасьля таго, як Вы напэўна паводле нечага замоўленьня ледзьве не даканалі адзіную штодзённую незалежную газэту Народная Воля,якая,дарэчы,друкавала і Вас? Вы напэўна патрацілі тыя мільёны,якія паходзяцць не ад найбагацейшых людзей Беларусі,каб паспрабаваць стацца Прэзыдэнтам? Mister X
"Народную Волю" Гайдукевич не закрывал. А за ложь, напечатанную в газете, предъявил претензии. За ложь наказываются все, в том числе и "Народная Воля".

Ну нет у меня никаких миллионов, надоело уже повторять.
[ 10/01/2006 09:39 ]
У вашай біяграфіі напісана, што вы пішаце вершы. Дзе іх можна пачытаць?
У меня есть такие небольшие книжечки самиздата. Члены партии их читают. В офис ЛДП на Платонова, 22 можно обратиться, Вам вышлют мои стихи. На свои стихи я также пишу музыку. Я окончил музыкальную школу, играю на гитаре. Говорят очень хорошо пою.
[ 10/01/2006 14:13 ]
Паважаны Спадар Гайдуквіч, 1. Ці Вы сапрауды маеце давер да падпалкоўніка кгб Пуціна у яго намеры пабудаваць дэмакратыю у Рассеі і не перашкаджаць дэмакратычным пераменам на Беларусі.
Уважаю В.В.Путина и рад за дружественную Россию. Отличный Президент. В Администрации Президента России при последнем посещении просил передать мои лучшие пожелания.
[ 10/01/2006 14:13 ]
2. Як Вы лічыйе, колькі хабару прапанаваў Газпрам беларускім бюракратам за здраду нацыянальных інтарэсаў і зліў гаспраму магістраляў нафты і газу. Хто гэты хабар мог атрымаць. Бо і дурню зразумела, што такая памылка будзе нам усім скора вельмі нятанна каштаваць. Вось Малдова таксама здала свае магістралі у кароткім мінулым газпраму, а зараз павінна плаціць па поўнай праграме. Ці мы яшчэ не дараслі да узроўня дурняю каб гэта зразумець і распаўсюджваем толькі бальталёгію, як салодкую ежу для зазамбіраваннай агрэсіуна паслухмянай большасці.
...
[ 10/01/2006 14:13 ]
3. Ці ня лічыце Вы што наша кіраўніцтва ужа мае поўнае права на ваяж у Гаагу за столькі “карыснага” на глебе барацьбы за гонар і годнасць беларусаў. Калі прыдзе гэты час? Дзякуй за шчыры адказ. К.К.
Газопровод без газа – груда металла и не больше. Решать вопросы надо во благо людей и страны, и хранить суверенитет Государства – вот главное.
[ 10/01/2006 14:18 ]
Звычайна тут адказваюць па-беларуску. Нешта вы слаба даказалі сваю двухмоўнасьць. Сумнеўна гэта. І пытаньне: што думаеце пра так званага "лібэрал-дэмакрата" Жырыноўскага з Расеі? Барт
У нас Либерально-демократическая партия суверенного государства Республики Беларусь. Я думаю о Республике Беларусь и своих избирателях.
[ 10/01/2006 14:27 ]
Ці будзе нехта ЛІЧЫЦЬ галасы выбарнікаў. Бо можна зь вялікай ступеньню пэўнасьці сьцвярджаць, што на мінулым рэфэрэндуме 17 кастрычніка 2004 году ніхто рэальных галасоў не лічыў.
Если ныне действующие оппозиционные силы будут действовать также, как действовали в 2004 году, то будет опять все тоже самое.
[ 10/01/2006 14:32 ]
Правда ли, что Ваша жена и жена Шеймана -- двоюродные сёстры?
Это точно так же, как я двоюродный брат Билла Клинтона.
[ 10/01/2006 14:40 ]
У краіне ненармальнае становішча са СМІ: газэты, якія крытыкуюць уладу не маюць магчымасці прадавацца ў шапіках, на іх забаронена падпіска Белпоштай. Што зрабіў Гайдукевіч у Палатцы, каб спыніць гвалт улады над іншадумствам? Або ўсё чакае часу Х?
Я всегда с большим уважением относился к свободной прессе. Мало того, неоднократно об этом заявлял. Я один из немногих депутатов Палаты представителей, который имеет свою собсвенную точку зрения, и не только по этому вопросу. Это известный факт.
[ 10/01/2006 14:42 ]
Sto cakaje piersaha prezidenta A.Lukashenka, pasla taho jak vas vybiaruc' presidentam. Dziakuj. K.Cajkouski
Когда изберут, тогда отвечу.
[ 10/01/2006 14:45 ]
У 2001 годзе вы набралі на прэзыдэнцкіх выбарах два з паловай працэнты і павіншавалі Лукашэнку з "элегантнай перамогай". Чаму вы лічыце, што цяпер ваш вынік будзе лепшы? Алесь
Откуда взятые эти данные? Эти 2.5%? Когда говорят о другом президенте, говорят Гончарик набрал больше и ссылаются на неофициальные данные. Когда говорят о Гайдукевиче, все ссылаются на официальные данные. Что-то мне непонятно.
[ 10/01/2006 14:46 ]
Здравствуйте, Сергей Васильевич! Через пять лет Вы опять будете баллотироваться в президенты? И останется ли к тому времени и Беларусь, и президентский пост в ней? С уважением Александр Федута
Здравствуй, Саша! Нас ещё ждут партийные списки в 2008 году и обязательно президентские выборы. Суверенитет Республики незыблем.
[ 10/01/2006 14:58 ]
Вы сказалі: «(Гайдукевіч: ) “Зьняўся адзін са слабенькіх прэтэндэнтаў — ну, і дзякуй Богу. Мне ні халодна, ні горача. Увязаўся ў бойку, а потым кажа: не па правілах б’юцца, і ўцёк. А калі ж выйграваць тады? Трэба ж мець жаданьне, каб выйграваць”.». Вы и близко не стоите перед этим человеком, у которого хватило мужества сказать свое нет диктатуре в стране. Чего вы достигли и чего достиг Войтович это небо и земля...
...
[ 10/01/2006 14:58 ]
...Вам уровня Войтовича не достичь никогда. То что Вас назначили в «палатку» и используют для легитимизации выборов в обмен на очередное место в палатке 2008. И не стыдно Вам? Вы хотели поставить на колени «Народную Волю», но это Вам не удалось и не удастся. Стыдно быть таким клоуном и импотентом в политике и строить из себя героя господин Гайдукевич.
Кто импотент в политике, это уже понятно лично мне. Второе, когда люди, которые стояли у кормушки годами, десятилетиями, и которых потом выгнали, начинают бороться за власть и представляют себя оппозиционерами, с этим все понятно. Гайдукевич с приходом первого президента к власти в 1994 году нигде в государственных структурах власти не работал, в отличии от большинства претендентов в президенты, как в 2001 так и в 2006. Я только хочу напомнить, что большинство тех, которые сейчас поддерживают "единого", они же поддерживали в 2001 году Гончарика, были "на государевой службе" и исправно служили: министрами, и т.д.
[ 10/01/2006 15:00 ]
Ганчарык са сваімі афіцыйнымі 15 працэнтамі Лукашэнку зь перамогай не віншаваў. А вы ж ні пра якія фальшаваньні ў 2001 годзе не казалі. Алесь
Я много чего говорил. Надо внимательно читать.
[ 10/01/2006 15:04 ]
Sa cto vi tak ne lubite edinogo kandidata ot opposicii? Gotov s Vami posporit, cto on naberet minimum vtroe golosov bolshe Vas. Alexander
Я уважительно отношусь ко всем претендентам и только говорю правду. Время нас рассудит.
[ 10/01/2006 15:08 ]
Заканчваем вэб-канфэрэнцыю. Вэб-майстра
Я благодарен всем без исключения, кто задавал вопросы, как бы они ни были. Остаюсь при своем мнении и знаю, что у меня сотни и сотни тысяч сторонников. Надеюсь, скоро будет гораздо больше.
[ 10/01/2006 15:10 ]
Шэраг пытаньняў адрасаваліся не сп. Гайдукевічу, а Радыё Свабода: чаму рэдакцыя ўвогуле запрасіла на он-лайн канфэрэнцыю гэтую асобу.
Адказвае дырэктар Беларускай службы РСЭ/РС Аляксандар Лукашук:

Наша галоўная задача як супрацоўнікаў Радыё Свабодная Эўропа/Радыё Свабода — даваць дакладныя, аб’ектыўныя, своечасовыя і поўныя навіны і інфармацыю, што дапамогуць людзям зразумець грамадзтва, у якім яны жывуць, і дазволяць ім вырашыць, якой павінная быць будучыня гэтага грамадзтва. Калі мы арганізоўваем онлайн-канфэрэнцыю, мы даем магчымасьць самім карыстальнікам Інтэрнэту выступіць у якасьці калектыўнага інтэрвіюера і высьветліць пазыцыю той ці іншай асобы. Напачатку году мы запрашаем на онлайн-канфэрэнцыі ўсіх прэтэндэнтаў на ўдзел у прэзыдэнцкіх выбарах – менавіта таму былі запрошаны сп. Вайтовіч і Гайдукевіч, і будуць запрошаныя астатнія прэтэндэнты. Як журналісты, мы ня робім адмысловай сэлекцыі асобаў, мы не падтрымліваем і не выступаем супраць кандыдатаў на нейкую пасаду.

Мы ведаем, што ў нашай аўдыторыі розныя погляды на розных удзельнікаў выбарчага працэсу. Нашы слухачы і чытачы заўсёды могуць разьлічваць, што іх пункт гледжаньня і аргумэнты будуць належным чынам прадстаўленыя на Радыё Свабода, як гэта адбылося i на гэтай онлайн-канфэрэнцыі.
 галоўная
 угару